Tradycyjne papy asfaltowe – gdzie je wykorzystać?

Październik 21, 2022

Dach do jeden z najważniejszych elementów, z których składa się każdy budynek. Odpowiada on bowiem za ochronę całego budynku, przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Aby jednak dach mógł działać prawidłowo przed wiele lat, to musi on być również odpowiednio zabezpieczony oraz izolowany. W celu zabezpieczenia dachu stosuje się różne materiał, a jednym z popularniejszych jest papa asfaltowa na osnowie z tektury budowlanej. Materiał ten sprawdza się bowiem bardzo dobrze jak zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Papa tradycyjna zbudowana jest na bazie sprawdzonych rozwiązań, które wytrzymują przez wiele lat.

Papa asfaltowa

Materiał, jakim jest papa asfaltowa, został wyprodukowany na bazie tradycyjnej metody. Wykonana jest ona przy użyciu powłoki z asfaltu oksydowanego, która pokrywa papę z obu stron. Oprócz tego papa ta jest uzupełniona wypełniaczem oraz drobnoziarnistą posypką, co w efekcie sprawia, że jest to niezwykle trwały i niezawodny materiał służący do ochrony dachów.

Papy tradycyjne układane są w wielu warstwach z wykorzystaniem odpowiedniego kleju asfaltowego. Otrzymywana w ten sposób powierzchnia to jedno z najlepszych dostępnych na rynku zabezpieczeń chroniących przed wilgocią oraz deszczem.

Dlaczego warto zdecydować się na tradycyjną papę asfaltową?

Papy tradycyjne to materiały, które charakteryzują się stosunkowo niską ceną, a oferują bardzo dużo. Przede wszystkim wytrzymują wiele lat i są łatwe w instalacji. Najadą się do zastosowania praktycznie na każdym domu lub budynku użytkowym.

Przede wszystkim warto rozważyć ten materiał, gdy mamy do czynienia z dachem o bardzo dużej powierzchni, ponieważ będzie to najprawdopodobniej najbardziej opłacalny wybór. W sklepie EkoDom  znajdziecie szeroki wybór różnych pap tradycyjnych o dobrej jakości.

Warto również wspomnieć o tym, że papy tego typu dostępne są w różnych wariantach. Mamy więc papę nawierzchniową, podkładową oraz termogrzewną. To jaki rodzaj papy najlepiej zastosować, warto skonsultować wcześniej z odpowiedni fachowcem, który posiada wiedzę na temat tego materiału.

Zobacz: http://www.ekodomdg.sklep.pl/produkty/pokrycia-dachowe/papy-tradycyjne-asfaltowe,2,5704

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *