Aparaty do presoterapii – jak działają?

Wrzesień 14, 2022

Czym est presoterapia?

Presoterapia to działanie, podczas którego wykorzystuje się drenaż limfatyczny tkanek wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia masującego. Dzięki temu stymulujemy naczynia krwionośne, co pobudza krążenie chłonki i krwi doprowadzając do wielu pozytywnych skutków dla organizmu. Tlen i produkty odżywcze dostarczane są do tkanek w sposób dużo bardziej efektywny. Eliminacji podlegają także toksyny oraz produkty przemiany materii. Dzięki usuwaniu nadmiernej ilości wody z organizmu znacząco zmniejszają się obrzęki, usuwane zostają także produkty rozpadu tkanki tłuszczowej, dlatego też presoterapia doskonale sprawdza się jako zabieg dodatkowy przy działaniach odchudzających.

W jaki sposób wykonywany jest masaż pneumatyczy?

Masaż odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych mankietów, które o ściśle określonych sekwencjach wypełniają się sprężonym powietrzem, dzięki czemu limfa zostaje przepchnięta z najdalszych obszarów ciała w kierunku serca. W zależności od programu sekwencje te odbywają się w sposób stopniowy, płynny lub naprzemienny.

Urządzenie do presoterapii marki Medika – profesjonalizm i łatwość obsługi

Profesjonalne urządzenie do masażu pneumatycznego marki Medika oferuje aż dwadzieścia pięć programów, które pozwalają dopasować ten najbardziej optymalny do konkretnego ciała, co wpływa na jeszcze większe zadowolenie z osiąganych efektów. Nowoczesny interfejs urządzenia nie tylko wpływa pozytywnie na łatwość przeprowadzenia zabiegu, ale także pozwala w szybki sposób dotrzeć do najważniejszych funkcji urządzenia.

Każde urządzenie posiada dołączony w zestawie profesjonalny kombinezon podzielony na 23 komory oraz 14 stref, w których ciśnienie może być regulowane indywidualnie, a stosowane parametry mogą zostać zapisane oraz usunięte w dowolnym momencie. Zapisane na urządzeniu programy zabiegowe dedykowane są do określonych partii ciała, uwzględniając jednocześnie rodzaj schorzenia na jakie skarży się pacjent.

Każdy z zabiegów, poza częścią właściwą, poprzedzony jest specjalnym wstępem, którego zadaniem jest odblokowanie węzłów chłonnych. W połączeniu z zabiegami odchudzającymi i modelującymi sylwetkę osiągnąć można niesamowity wręcz efekt  odprężenia, usunięcia toksyn oraz poprawy kondycji organizmu. Obrzęki zostają zniwelowane, zmniejszeniu ulega także cellulit, zarówno ten wodny, jak i tłuszczowy.

Zobacz sprzęt do presoterapii: https://medikapoland.pl/pl/40-presoterapia

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *