Czy warto stosować oczyszczacz powietrza z nawilżaczem?

Sierpień 22, 2022

Niewątpliwie nadmierna wilgotność w pokojach sprzyja rozwojowi szkodliwych baterii oraz pleśni. Natomiast przesuszone powietrze pogarsza bardzo często stan skóry i włosów, jak również podrażnia śluzówkę nosa. Zatem warto zadbać o czyste powietrze do oddychania w pomieszczeniach.

Oczyszczacz z nawilżaczem powietrza zapewni odpowiednio poziom nawilżenia powietrza w naszych wnętrzach oraz pozytywnie wpłynie na układ krążenia. Nasz sklep internetowy oferuje klientów oczyszczasz powietrza z nawilżaczem, który wyróżnia się wysoką jakością.

Oczyszczasz powietrza – jak działa?

oczyszczacz-powietrza-z-nawilzaczemWspółcześnie oczyszczasz powietrza składa się z wentylatorów i filtrów. Wentylatory zasycają powietrze z otoczenia, a następnie przepuszczają go przez system filtrów oddzielających zanieczyszczenia od reszty powietrza.

Przefiltrowane powietrze jest powrotem nadmuchiwane do otoczenia. Warto zaznaczyć, że od rodzaju zastosowanych filtrów zależy, jakie zanieczyszczenia będą usuwane z powietrza. Obecnie producenci proponują trzy rodzaje filtrów, takie jak flirt wstępny, węglowy oraz filtr HEPA. Filtr wstępny zatrzymuje kurz, włosy, sierść i złuszczony naskórek https://www.rainbow-odkurzacze.pl/blog/oczyszczacz-powietrza-z-nawilzaczem-126.html.

Z kolei filtr węglowy neutralizuje silne zapachy i lotne związki organiczne, np. dymu papierosowego, zwierzęcej sierści i środków chemicznych. Filtr HEPA to najbardziej zaawansowany filtr, który likwiduje większość zanieczyszczeń powietrza.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem dla alergików

Nowoczesny oczyszczasz powietrza posiada dodatkową funkcję nawilżanie. Taki nawilżasz jest świetnym rozwiązaniem dla alergików. Dzięki niemu powietrze staje się rześkie i czyste oraz pozbawione jest roztoczy czy wirusów.

Ponadto stosując oczyszczasz powietrza z nawilżaczem domownicy zyskują odpowiednio nawilżone powietrze, które poprawia koncentrację i samopoczucie.

Należy zaznaczyć, że taki rodzaj urządzenia korzystnie wpływa na zdrowie użytkowników, w szczególności w przypadku choroby na astmę czy też skłonności do alergii. Zatem zdecydowanie warto kupić oczyszczasz powietrza z nawilżaczem, który poprawi jakość oraz czystość wdychanego przez domownika powietrza.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *