Praktyczne worki i wkłady do kosza na pieluchy

Kwiecień 15, 2022

Osobny kosz na pieluchy to zbawienie dla rodziców, którzy nie muszą wyrzucać zużytych pieluch swojej pociechy do zwykłych śmietników w mieszkaniu. Jak wiadomo, przez pewien okres czasu niemowlak potrafi zużyć pokaźną ilość pieluch w ciągu dnia, a kosz na pieluchy ustawiony zazwyczaj przy przewijaku umożliwia szybkie pozbycie się zużytego pampersa. Każdy kosz potrzebuje być wyścielony workiem lub wkładem, które zapewnią mu długi żywot, sprawią, że kosz nie przesiąknie niemiłym zapachem ani nie zabrudzi się. 

Worki do kosza na pieluchy i ich rodzaje

Obecnie na rynku dostępnych jest całkiem sporo rodzajów worków na śmieci. Dzieli się je pod względem zastosowania, np. przyjmuje się, że worki na szkło powinny być niebieskie a na plastik żółte, mają różną pojemność, wytrzymałość, niektóre są zapachowe.

Zwykłe worki na śmieci

Jeśli nie chcemy używać specjalnych wkładów do koszy na pieluchy i tak warto zwrócić uwagę, co kupujemy. Jeśli przyszłą zawartością śmietnika mają stać się zużyte pieluchy dobrze wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Niekoniecznie dobrym wyborem będą worki zapachowe — zazwyczaj ich zapach i tak nie jest miły dla każdego, a w połączeniu z możliwie śmierdzącymi śmieciami może stać się drażniący i wcale nie niwelować zapachu zawartości, a wręcz przeciwnie.

Z korzyścią dla wszystkich będzie upewnienie się, że wybrane worki są wytrzymałe i nie będą przeciekać, w końcu zawartość pieluszki niemowlaka nie zawsze będzie w postaci stałej.
Oczywiście, konieczne jest też dobranie wielkości worka do kosza, jaki posiadamy, zakup za małego worka poskutkuje często niemożnością nałożenia go w pełni bez rozdarcia, przez co będzie nie do użytku, a za duży nie będzie wykorzystywany w całości.

Dla rodziców i opiekunów, którzy nie chcą przejmować się powyżej opisanymi czynnikami, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się worki do kosza na pieluchy.

Czym są wkłady do kosza na pieluchy?

To specjalnie zaprojektowane worki, które stworzone są dla zużytych pieluch. Zainstalowane w koszu neutralizują zapach, często są wykonane z antybakteryjnego materiału, co pozwala zatrzymać namnażanie się bakterii. Zwykle dany kosz ma przydzielone odpowiednie worki, a na stronie producenta można znaleźć instrukcję ich montowania. Przykładowy jeden wkład mieści w sobie do 25 zużytych pieluszek.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *