Jakie poduszki do wózka wybrać?

Kwiecień 9, 2022

Odpowiednio dobrana poduszka to bardzo ważny element dziecięcej wyprawki. Mają one wiele zadań. Dobrze dobrana poduszka dla dziecka przede wszystkim amortyzuje wstrząsy oraz zapewnia maluszkowi odpowiedni komfort. Poduszki dziecięce, szczególnie poduszki do wózka muszą spełnić szereg określonych wymagań. Nie może to być dokładnie taka sama poduszka jak dla dorosłych.

Czym są poduszki stabilizujące do wózka?

Poduszki stabilizujące doskonale sprawdzą się od pierwszych chwil życia dziecka. Tego typu poduszka dla dziecka ma za zadanie stabilizować główkę malucha.

Dodatkowo zabezpiecza ją ona przed urazami czy wstrząsami, które towarzyszą jeździe po chodniku. Poduszki do wózka https://tamaja.pl/poduszki-dla-dzieci o działaniu stabilizującym zazwyczaj wykonane są z materiałów bawełnianych oraz odpowiedniego wypełnienia, które nadaje poduszce wymagane własności.

Poduszki antywstrząsowe do wózka

Poduszki do wózkaPoduszki do wózka o charakterze antywstrząsowym dopasowują się indywidualnie do główki dziecka. Jej kształt sprawia, że otula ona również boki głowy, co pozwala osłonić całą główkę wraz ze skroniami oraz uszkami. Poduszka dla dziecka jest skonstruowana tak, że jej środek wypełniony jest bardziej, pełniąc funkcję stabilizującą. Boki natomiast są miękkie.

Tego typu poduszka nadaje się do spacerówki oraz do gondoli. Poduszki do wózka można również stosować w łóżeczkach czy kołyskach, są więc bardzo wszechstronne.

Poduszka o kształcie misia – hit dla malucha

Tego typu poduszki do wózka to prawdziwy przebój mody wózkowej. Ich nazwa pochodzi od ich kształtu, który jest bardzo zbliżony kształtem do głowy misia. Tego typu poduszka dla dziecka jest całkowicie bezpieczna i nadaje się do stosowania już od pierwszego dnia życia dziecka.

Jest bardzo płaska, co jest niezbędne dla tak małego dziecka, a dodatkowo posiada otwory, dzięki czemu można ją zamocować za pomocą pasów bezpieczeństwo. Poduszki do wózka typu miś pasują do każdego modelu wózka, są więc bardzo uniwersalne. Poduszka dla dziecka miś może być stosowana do osiągnięcia przez dziecko wieku kilku lat, co sprawia, że jest bardzo korzystną inwestycją i zdecydowanie przydatnym wydatkiem.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *