Czy warto wybierać projekty domów drewnianych?

Luty 1, 2022

Decydując się na wybór domów drewniany warto poszukać odpowiadających nam projektów domów drewnianych z bali. Jak podają statystyki takie domy są bardzo często wybierane ze względu na wysoką jakość, trwałość jak i unikatowy wygląd który oferują. Stały się silną konkurencją dla klasycznego domu murowanego. Od wielu lat to standardowy sposób budowy w Stanach Zjednoczony i Szwecji, a od kilku lat również i u nas.

Jakie zalety maja projekty domów drewnianych?

Jeżeli chcemy poczuć się wyjątkowo i cieszyć się zniewalającym wyglądem, to idealnym wyborem będą proekologiczne domy drewniane z bali. Drewno jest świetnym izolatorem i regulatorem wilgotności, także stworzy unikatowy mikroklimat, którzy uprzyjemni atmosferę i poprawi samopoczucie domowników. Oprócz tych wielu zalet warto zdecydować się na ten projekt również ze względu na niską cenę.

Tak niski koszt budowy wynika bezpośrednio z krótkiego okresu budowy, które z kolei wynikają z technologii łącznikowej elementów oraz lekkiej konstrukcji. Korzyściami które zdecydowanie zadecydują o wyborze tego rodzaju domu będą na pewno dużo niższe koszty zużycia energii potrzebnej do ogrzewania. Jak podają badania w stosunku do domów murowanych są o 30 % niższe.

Następnie naturalna klimatyzacja zagwarantuje optymalną temperaturę w środku domu praktycznie o każdej porze roku. Drewno jest również doskonałym izolatorem hałasu. Nie musimy używać dodatkowej izolacji termicznej w przypadku bali o grubości przekraczającej 22 centymetry. I rzecz najważniejsza: przez cały rok mamy las w naszym domu.

Dlaczego warto zamieszkać w domu z bali?

Jeżeli chcemy zamieszkać w domu z bali to należy zwrócić uwagę na wiele ważnych aspektów. Zróbmy zestawienie pozytywnych i negatywnych cech i sprawdźmy co nam odpowiada. Na rynku znajdziemy wiele projektów domów drewnianych (zobacz). W oparciu o opinie ekspertów i doradców podejmijmy decyzję, gdyż będzie to decyzja na chyba całe życie. Drewno jak wiadomo jest naturalne i posiada wiele dobroczynnych właściwości.

Dom z bali wbrew pozorom posiada wysokie właściwości ognioodporne, które wynikają z wykorzystania elementów o masywnych przekrojach. Kolejną cechą, według mnie bardzo istotną jest dużo większa powierzchnia użytkowa w stosunku do klasycznych domów murowanych. Jeżeli zależy nam na szybkim postawieniu domu i budowie nawet w zimie to w tym przypadku nic nie stoi na przeszkodzie. Projekty domów drewnianych z bali oczywiście dają taką możliwość.

Jeżeli mamy problemy zdrowotne natury oddechowej, typu astma czy niedrożność dróg oddechowych, to w takim domu poczujemy się bardzo dobrze i swobodnie. Olejki które uwalniają się z drewna w trakcie użytkowania są bardzo zdrowe i mają dobre działanie. Oprócz tego zmniejszą się nam koszty ogrzewania. Dom z bali możemy dowolnie konfigurować bez konieczności wyburzania i absorbujących remontów. Wszystko można zrobić w niedługim czasie bez konieczności zatrudniania ekipy remontowej. Jeżeli dysponujemy odrobiną czasu możemy wiele rzeczy wykonać samodzielnie. Wystarczy zasięgnąć opinii specjalisty lub poprosić o pomoc sąsiada. Wszystko jest do zrobienie niedużym kosztem.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *