Co to są aplikacje mobilne

Lipiec 16, 2021

Termin aplikacja jest znany każdemu z nas. W świecie urządzeń mobilnych aplikacje są powszechnie wykorzystywane i właściwie niemożliwym jest wyobrażenie sobie korzystania chociażby z tabletu bez ich udziału.

Czym jest aplikacja?

Aplikacja mobilnaZgodnie z definicją aplikacja mobilna to publicznie dostępne oprogramowanie zaprojektowane do wykorzystywania na urządzeniach elektronicznych o charakterze przenośnym. Oprogramowanie takie wyposażone jest w interfejs dotykowy. Termin aplikacje nie obejmuje oprogramowania do laptopów.

Aplikacje mobilne mogą być podzielone na kilka grup, są to m.in. aplikacje internetowe, klienckie, samodzielne czy gry komputerowe. W związku ze wzrostem popularności urządzeń mobilnych jest na rynku coraz więcej i więcej. Aplikacja mobilna staje się dzisiaj praktycznie nieodzownym elementem relacji pomiędzy chociażby klientem a bankiem czy sklepem, ale nie tylko.

Jak szukać i zdobywać nowe aplikacje?

Urządzenia mobile są dostępna na rynku z pakietem obejmującym domyślnie zainstalowane, podstawowe aplikacje jak kalendarz czy przeglądarka internetowa. Aplikacja mobilna(https://ideatechnologie.com/category/aplikacje/) które nie została zainstalowana na urządzeniu domyślnie może być ściągnięta i pobrana z platformy nazywanej sklepem z aplikacjami. Najpopularniejsze sklepy oferujące aplikacje to m.in. App Store czy Google Play.

Niektórych aplikacji nie znajdziemy w sklepach. Są to np. te oferowane przez firmy bukmacherskie. Takie aplikacje pobiera się bezpośrednio ze strony danej firmy i instaluje ręcznie. Aplikacja mobilna w sklepie z aplikacjami zazwyczaj jest zweryfikowana i bezpieczna pod kątem wirusów. Pobierając aplikacje z innych źródeł i samodzielnie je instalując należy zachować ostrożność.

Płatne a może darmowe?

Aplikacja mobilna może być darmowa lub płatna. Ta pierwsza opcja wiąże się zazwyczaj z koniecznością oglądnięcia pewnej ilości reklam w czasie korzystania z niej. Aplikacje oferują również opcje zakupów wewnątrz nich samych, co umożliwia nabywanie nowych funkcjonalności.

Początkowym celem tworzenia aplikacji mobilnych była szeroko rozumiana produktywność, obecnie służą one w równiej mierze także rozrywce. Badania wskazują, że większość z nas korzysta z aplikacji na swojej komórce i to korzysta coraz częściej i w większym zakresie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *