Efekty gitarowe i ich możliwości

Październik 1, 2020

Istnieją gatunki muzyczne, w których specyficzna estetyka brzmienia ma priorytetowe znaczenie. Efekty gitarowe takie jak overdrive zdążyły już na stałe wejść w kanon wielu nurtów. Możliwości tego typu urządzeń pozwalają nam dostosowywać ścieżki dźwiękowe do naszych potrzeb. Co ciekawe, wiele efektów gitarowych znajduje także zastosowanie w przypadku innych instrumentów, takich jak pianina czy syntezatory. Wszystko zależy od wyobraźni i inwencji twórców.

Wybieramy efekt gitarowy w przystępnej cenie.

Gdy mamy ochotę wzbogacić brzmienie naszego utworu za pomocą efektów gitarowych, możemy wybierać spośród kilku możliwości. Pierwszą z nich jest zakup tańszego urządzenia, które skupia się na jednym lub ledwie kilku efektach powstałych wskutek manipulacji falami dźwiękowymi.

Jest to rozsądny wybór, kiedy mamy ograniczony budżet i potrzebujemy konkretnego efektu, z którego mamy zamiar korzystać stosunkowo często. Kolejną opcją, znajdującą się raczej na drugim biegunie, jest nabycie dużego, najczęściej wielokrotnie droższego urządzenia, zawierającego w sobie wiele różnych efektów, które możemy ze sobą dowolnie łączyć i modyfikować.

To świetny wybór dla tych, którzy planują zabawę z dźwiękiem, potrzebują sprzętu na długie lata, który nie przestanie zaskakiwać ich długi czas po zakupie.

Efekty do gitary – ceny

Niestety, jest to opcja dosyć kosztowna, a ceny tego rodzaju sprzętu sięgają nawet kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Niemniej jednak najwyższej jakości efekt na pewno znajdzie zastosowanie w profesjonalnym lub półprofesjonalnym studio, więc może okazać się wyjątkowo mądrą inwestycją.

Aby nabyć sprzęt w jak najbardziej atrakcyjnej cenie, z gwarancją producenta i pewnością, że mamy do czynienia z renomowanym, godnym zaufania sprzedawcą, warto zapoznać się z ofertami różnych sklepów. Niezliczoną ilość modeli budżetowych efektów, jak i sprzętów z najwyższej półki, znajdziemy na: https://music-shop.pl/pol_m_Instrumenty-muzyczne_Gitary_Efekty-gitarowe-377.html.

Przed zakupem droższego sprzętu, wskazana jest konsultacja z obsługą klienta danego sklepu oraz przejrzenie dostępnych online testów i rankingów podobnych urządzeń.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *