Bezpośredni importer z Chin a bezpieczeństwo procesu

Marzec 30, 2020

Bezpośredni importer z Chin to hasło, za pomocą którego ogłaszają się firmy proponujące swoje usługi doradcze dla importerów oraz pośrednictwo w sprowadzaniu towarów z Azji. Na czym ich praca polega? Zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

Czym zajmuje się bezpośredni importer z Chin?

Pomoc w imporcie polega najkrócej mówiąc na kompleksowej obsłudze procesu importowego. Klient wybiera towar, który chciałby zakupić, a dana firma (importer) proponuje producentów, załatwia wszelkie formalności, przeprowadza szereg różnego typu kontroli i przywozi towar do kraju importera. Skorzystanie z oferty kompleksowej pozwoli na zminimalizowanie niemal do zera poziomu ryzyka.

Firmy doradcze posiadają bowiem bazy i katalogi sprawdzonych i rzetelnych dostawców. Przeprowadzają kontrole jakości na kilku etapach. Kontrolują kompozyty i materiały wykorzystywane w procesie produkcyjnym, sam proces produkcji oraz już gotowe wyroby.

Ewentualne braki są odrzucane. Importer ma pewność, że zakupiony towar będzie niemal w stu procentach zgodny z jego wymaganiami. Nie będzie musiał potem martwić się, jak i czy w ogóle może reklamować wadliwe sztuki.

Gdzie go znaleźć?

Jak więc taką firmę znaleźć. Na rynku istnieje bardzo duża liczba firm, które reklamują i ogłaszają się jako bezpośredni importer z Chin (IZN Trade – przykład). W większości są to doświadczone firmy, mające sporą wiedzę i bogate tradycje w tej właśnie branży. Warto też poczytać fora internetowe i blogi. Ludzie polecają tak godne zaufania firmy, z których pomocy sami korzystają. Można również popytać znajomych, może ktoś akurat korzystał z tego typu usług. Dla początkujących importerów jest to z pewnością najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *