Jak zabezpieczyć się przed szkodnikami?

Lipiec 22, 2019

Gryzonie w dużych miastach

Myszy czy szczury są dziś wielkim problemem nie tylko na wsiach, czy w małych miasteczkach, ale także miejscowościach najbardziej zurbanizowanych jak Warszawa. Zresztą w tymi gryzoniami stykamy się w całym województwie mazowieckim. Wielokrotnie przypomina to przysłowiową walkę z wiatrakami, ale to tylko dlatego, że dobieramy złe pułapki na myszy.

Humanitarne łapanie mysz

W mazowieckim wybór tego typu artykułów jest natomiast na tyle szeroki, że na pewno znajdzie się coś, co sprawdzi się tu idealnie. Oczywiście największą popularnością pośród zainteresowanych nimi klientów cieszą się klasyczne pułapki na szczury w mazowieckim. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne produkty. Przykładem mogą być coraz popularniejsze żywołapki, które z jednej strony są skuteczne, z drugiej nie robią zwierzęciu żadnej krzywdy. Są to bowiem pułapki jak najbardziej etyczne.

Gdzie szukać?

Mimo iż województwo mazowieckie to centralny obszar naszego kraju, to jednak nie brak tu domów z ogrodami czy samych ogrodów. Nic tak nie szkodzi ogrodom, jak krety czy też mniej popularne nornice. Walcząc z tymi gryzoniami, należy postawić na specjalistyczne pułapki na krety.

W mazowieckim poza samymi pułapkami można stawiać jeszcze na wszelkie preparaty, ale na pewno to właśnie pułapki są rozwiązaniem najlepszym. Zresztą nie bez powodu pułapki na nornice w mazowieckim sprzedają się w naprawdę dużych ilościach. Gdyby nie były one skuteczne, na pewno postawiono by na coś innego, co będzie bardziej skuteczne.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *