Alpinista przemysłowy niebezpiecznym zawodem

Kwiecień 10, 2019

Alpinizm przemysłowy to rodzaj pracy wykonywany na wysokościach. Charakteryzuje się on wykonywaniem zadań w podwieszeniu lub podparciu, a jego działania wykorzystują techniki wspinaczkowe i jaskiniowe. Alpinizm przemysłowy wykorzystywany jest w wielu dziedzinach gospodarki, a umiejętności pracownika przydatne są na wielu płaszczyznach.

Typowe prace wykonywane przez alpinistów przemysłowych:

Alpinizm przemysłowy daje możliwość uporania się z wieloma problemami i zadaniami. Do najbardziej powszechnych prac zalicza się:
– przegląd i malowanie naftowych platform wiertniczych,
– mycie okien, naprawy fasad, naprawy oświetlenia, naprawy i montowanie świateł ostrzegawczych,
– konserwacja anten, masztów linii przemysłowych, itp.

Umiejętności i cechy charakteru wykorzystywane przez alpinistę przemysłowego.

Alpinista

Alpinista przemysłowy to człowiek, który wykonuje niecodzienna pracę. Jego zadania oraz ich bezpieczeństwo wzbudza wiele kontrowersji, a także sprawia, że zawód ten zalicza się do zawodów ekstremalnych. Jednak nie każdy może rozpocząć prace jako alpinista przemysłowy, a jego umiejętności powinny wykazywać cechy wysokiej aktywności fizycznej, wypracowanej siły i ogólnej koordynacji ruchowej.

Ponieważ alpinizm przemysłowy wykonywany jest na wysokości, pracownik nie może mieć leku wysokości, a jego ciało powinno swobodnie przezwyciężać ograniczenia związane z miejscem pracy. Alpinista przemysłowy powinien być odważny, rozsądny, sprawny, przewidujący i cierpliwy.

Zarobki i popularność zawodu.

Alpinista przemysłowy, to osoba wykonująca swoje zadania w trudnych warunkach pracy. W pracy alpinisty istnieje ryzyko wypadku i uszkodzenia ciała, dlatego jest to zawód Malo popularny i wymagający od pracownika wielu umiejętności i możliwości fizycznych i psychicznych. Choć zarobki alpinisty przemysłowego należą do wysokich, jest to nadal mało popularny i rozpowszechniony zawód.

Jak zostać alpinistą przemysłowym?

Aby zostać alpinistą przemysłowym, należy uzyskać odpowiednie pozwolenia, a także przejść stosowne szkolenia i kursy, podczas których kandydat podawany jest szkoleniom wysokościowym , asekuracji, opanowanie wiadomości teoretycznych, a także umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Podczas kursów prowadzone są także szkolenia BHP oraz podstawy ratownictwa medycznego. Przejście i zaliczenie odpowiedniego kursy, a także otrzymanie pozytywnych wyników pozwoli podjąć prace na wysokości.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *