Wózek i pościel do wózka – jak wybrać?

Luty 10, 2018

Wybór wózka dziecięcego

Kiedy spodziewamy się dziecka, prędzej czy później staniemy przed kilkoma wyborami i decyzjami. Jedna z nich z pewnością będzie wybór wózka dla naszego malucha, czy akcesoriów typu pościel do wózka dziecięcego. W artykule tym zastanowimy się, na co zwrócić uwagę taką wyprawkę.

Na rynku istnieje wiele modeli, wybór jest więc trudny. Jakie więc zastosować kryteria i na co zwrócić uwagę, aby dobrać idealny model wózka do naszych potrzeb. Oto kilka z naszych propozycji:

  • cena – dla wielu z nas jest to kluczowy argument
  • nowy, czy używany – czasem warto zastanowić się nad wózkiem używanym. Możemy znaleźć dobry i zadbany model w atrakcyjnej ofercie.
  • waga – jeśli zmuszeni jesteśmy wnosić go po schodach, czy do środków komunikacji miejskiej warto szukać modelu o niskiej wadze
  • gdzie będziemy się poruszać, zwrotność – sprawdźmy, czy danym wózkiem łatwo się manewruje (jedną ręką) i czy da się nim jeździć na przykład po drogach nieutwardzonych (jeżeli planujemy go na takich wykorzystywać)
  • wiek dziecka – dla niemowlaka, który często śpi będziemy potrzebować innego wózka niż dla starszego dziecka.
  • możliwość i łatwość składania

Jeśli chodzi o pościel do wózka dla noworodka to wybór jest spory. Na rynku dostępne są różne warianty: pościel do wózka głębokiego, pościel z wypełnieniem wyjmowanym lub nie, pościele bawełniane, żakardowa, czy welurowa.

Wymagania dotyczące wózka

To pewnie tylko kilka ogólnych kryteriów, każdy kto szuka wózka ma swoje wymagania i potrzeby. Warto jednak pamiętać, że wózek spacerowy to w większości przypadków drugi wózek. Dlatego też naszym zdaniem powinien on być przede wszystkim lekki i poręczny.

Nasze spacery mają być przede wszystkim przyjemne, zarówno dla nas jak i naszych pociech. Mamy na nich odpoczywać, a nie martwic się, że znowu trzeba będzie szarpać się ze spacerówką na schodach lub kombinować, jak wejść do autobusu, czy zmieścić go w bagażniku.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *